Czy warto zapisać dziecko na aikido w Katowicach?

Dlaczego już teraz musisz zapisać dziecko na aikido? Podobno jest to sport walki, ale… bez walki. Dlatego, że na zajęciach liczy się nie tylko siła fizyczna, ale również szybkość i precyzja ruchów. Aikido dziecko może trenować profesjonalnie, ale również rekreacyjnie. Może się ono stać jego ulubionym hobby.

Aikido pomoże Twojemu maluchowi w utrzymaniu odpowiedniego zdrowia oraz kondycji fizycznej. Te zajęcia sportowe mogą być pomocne również w rozwoju osobistym. Dlaczego powinieneś zapisać swoje dziecko na treningi aikido w Katowicach? Podpowiadamy!

Jak aikido wpływa na zdrowie dziecka?

Aikido jest naturalną formą ruchową. Pozwala ono utrzymać zdrowie przez długie lata. Sport ten pomaga w dbaniu o kondycję fizyczną już od najwcześniejszych lat.

W dodatku, dziecko może je uprawiać do później starości. Pewnie zdajesz sobie już sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o własny rozwój fizyczny i psychiczny. Im szybciej Twoje dziecko też się do tego przekona, tym lepiej dla niego.

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że dzieci, które regularnie uczęszczają na zajęcia aikido już po kilku zajęciach mogą zauważyć u siebie poprawę postawy ciała.

A jak wiadomo, dzisiaj praktycznie każdy dzieciak ma problem z kręgosłupem. Dlatego jako rodzic powinieneś zrobić wszystko, żeby uchronić go przed niepotrzebnym bólem w późniejszych latach.

Czy zajęcia aikido dla dzieci są relaksujące?

  • Relaksacyjne ruchy aikido od początku sprawiają satysfakcję i wprawiają w poczucie odprężenia. Mogą mieć one pozytywne działanie na samopoczucie psychiczne malucha.
  • Warto tutaj również wspomnieć o tym, że dziecko na zajęciach aikido, może się poczuć całkowicie bezpiecznie. To zwiększa jego pewność siebie i sprawia, że łatwiej podejmuje mu się różnego rodzaju decyzje.
  • Dziecku łatwiej będzie również sprostać stawianym mu przez życie zadaniom i wyzwaniom.

Mniej stresu i więcej energii

Dzieci, które już zaczęły chodzić do szkoły są zazwyczaj o wiele bardziej zestresowane od tych, które są jeszcze przedszkolakami. Wysiłek intelektualny powoduje, że dziecku musi się później zresetować. Sport może mu to w bardzo dużym stopniu pomóc.

Na samym końcu wspomnimy jeszcze o tym, że zajęcia aikido pozwolą Twojemu dziecku odzyskać chociaż trochę energii po ciężkim dniu. Jeżeli Twoje dziecko jest już nastolatkiem, to powinieneś o nie szczególnie zadbać.

Wynika to stąd, że dzieci w tym wieku często wpadają w nałogi, aby poradzić sobie z nerwami, kompleksami i innymi problemami psychicznymi. Nie narażaj go na to. Już dzisiaj zapisz dziecko na treningi aikido w Katowicach!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Zajęcia sportowe dla młodzieży Katowice – co wybrać?
20 stycznia 2023

Zajęcia sportowe w Katowicach to dla dzieci wspaniała zabawa oraz okazja do poprawienia kondycji fizycznej. Tego rodzaju zajęcia mogą być również bardzo pomocne w kształtowaniu charakteru. Młodzież może się na nich nauczyć: dyscypliny, wytrwałości, koncentracji oraz pracy nad sobą. Nastolatkom, które chodzą na tego rodzaju zajęcia, obecność na nich pomoże w przełamywaniu własnych słabości. Podpowiemy […]

Czytaj więcej
Aikido w Katowicach przez ferie
16 stycznia 2023

Zapraszamy w czasie ferii (16-29.01.2023) na zajęcia Aikido w naszym klubie Dzieci od 6 do 15 roku życia na godzinę 18:00 Dorośli od 16 roku życia na godzinę 19:00 Treningi jak zawsze w poniedziałki i środy.

Czytaj więcej
Zakończenie roku treningowego w 2022
16 grudnia 2022

Zajęcia w najbliższym tygodniu to ostatnie 2 treningi w tym roku, dnia 21 Grudnia kończymy ten rok 2022 Egzaminami na kolejne stopnie KYU.Od 22.12 do 01.01.2023 mamy przerwę w treningach Aikido. Zaczynamy ćwiczyć od 02.01.2022 zgodnie z grafikiem na naszej stronie.

Czytaj więcej