Czy warto zapisać dziecko na aikido w Katowicach?

Dlaczego już teraz musisz zapisać dziecko na aikido? Podobno jest to sport walki, ale… bez walki. Dlatego, że na zajęciach liczy się nie tylko siła fizyczna, ale również szybkość i precyzja ruchów. Aikido dziecko może trenować profesjonalnie, ale również rekreacyjnie. Może się ono stać jego ulubionym hobby.

Aikido pomoże Twojemu maluchowi w utrzymaniu odpowiedniego zdrowia oraz kondycji fizycznej. Te zajęcia sportowe mogą być pomocne również w rozwoju osobistym. Dlaczego powinieneś zapisać swoje dziecko na treningi aikido w Katowicach? Podpowiadamy!

Jak aikido wpływa na zdrowie dziecka?

Aikido jest naturalną formą ruchową. Pozwala ono utrzymać zdrowie przez długie lata. Sport ten pomaga w dbaniu o kondycję fizyczną już od najwcześniejszych lat.

W dodatku, dziecko może je uprawiać do później starości. Pewnie zdajesz sobie już sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o własny rozwój fizyczny i psychiczny. Im szybciej Twoje dziecko też się do tego przekona, tym lepiej dla niego.

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że dzieci, które regularnie uczęszczają na zajęcia aikido już po kilku zajęciach mogą zauważyć u siebie poprawę postawy ciała.

A jak wiadomo, dzisiaj praktycznie każdy dzieciak ma problem z kręgosłupem. Dlatego jako rodzic powinieneś zrobić wszystko, żeby uchronić go przed niepotrzebnym bólem w późniejszych latach.

Czy zajęcia aikido dla dzieci są relaksujące?

  • Relaksacyjne ruchy aikido od początku sprawiają satysfakcję i wprawiają w poczucie odprężenia. Mogą mieć one pozytywne działanie na samopoczucie psychiczne malucha.
  • Warto tutaj również wspomnieć o tym, że dziecko na zajęciach aikido, może się poczuć całkowicie bezpiecznie. To zwiększa jego pewność siebie i sprawia, że łatwiej podejmuje mu się różnego rodzaju decyzje.
  • Dziecku łatwiej będzie również sprostać stawianym mu przez życie zadaniom i wyzwaniom.

Mniej stresu i więcej energii

Dzieci, które już zaczęły chodzić do szkoły są zazwyczaj o wiele bardziej zestresowane od tych, które są jeszcze przedszkolakami. Wysiłek intelektualny powoduje, że dziecku musi się później zresetować. Sport może mu to w bardzo dużym stopniu pomóc.

Na samym końcu wspomnimy jeszcze o tym, że zajęcia aikido pozwolą Twojemu dziecku odzyskać chociaż trochę energii po ciężkim dniu. Jeżeli Twoje dziecko jest już nastolatkiem, to powinieneś o nie szczególnie zadbać.

Wynika to stąd, że dzieci w tym wieku często wpadają w nałogi, aby poradzić sobie z nerwami, kompleksami i innymi problemami psychicznymi. Nie narażaj go na to. Już dzisiaj zapisz dziecko na treningi aikido w Katowicach!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Karate, czy aikido – jakie zajęcia sportowe dla dzieci w Katowicach?
8 czerwca 2023

Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy karate a aikido w Katowicach? Aikido to sztuka walki wręcz mistrza Ueshiba. Nazwa tej sztuki walki pochodzi od kilku słów. Pierwsze z nich to ai, czyli harmonia, bycie w zgodzie ze sobą. Drugie słowa to ki oznaczające energię wewnętrzną. A do znaczy droga życiowa. Chcesz się dowiedzieć więcej o […]

Czytaj więcej
Pokaz Aikido w Katowicach 03.06.2023
2 czerwca 2023

Zapraszamy na pokaz naszego klubu w sobotę 03.06.2023 Miejsce: Festyn Rodzinny na ulicy Paderewskiego 46, przed szkołą podstawową nr 12 Godzina: 12:40 Wstęp na festyn jest wolny, będzie tam dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Cały festyn jest w godzinach od 10 do 14:30. ZAPRASZAMY !!! Shudokan Aikido Katowice

Czytaj więcej
Jakie są techniki aikido?
19 maja 2023

Aikido jest tradycyjną sztuką walki. Łącznie łączy w sobie aż dziesięć tysięcy technik samoobrony. Zasady aikido pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Najważniejsze jest to, że nie jest to rodzaj rywalizacji sportowej. To nie odstraszyło ludzi i uczestników zajęć aikido na świecie jest coraz więcej. Dowiedz się, jakie techniki aikido są stosowane do dzisiaj. […]

Czytaj więcej