Czy warto zapisać dziecko na aikido w Katowicach?

Dlaczego już teraz musisz zapisać dziecko na aikido? Podobno jest to sport walki, ale… bez walki. Dlatego, że na zajęciach liczy się nie tylko siła fizyczna, ale również szybkość i precyzja ruchów. Aikido dziecko może trenować profesjonalnie, ale również rekreacyjnie. Może się ono stać jego ulubionym hobby.

Aikido pomoże Twojemu maluchowi w utrzymaniu odpowiedniego zdrowia oraz kondycji fizycznej. Te zajęcia sportowe mogą być pomocne również w rozwoju osobistym. Dlaczego powinieneś zapisać swoje dziecko na treningi aikido w Katowicach? Podpowiadamy!

Jak aikido wpływa na zdrowie dziecka?

Aikido jest naturalną formą ruchową. Pozwala ono utrzymać zdrowie przez długie lata. Sport ten pomaga w dbaniu o kondycję fizyczną już od najwcześniejszych lat.

W dodatku, dziecko może je uprawiać do później starości. Pewnie zdajesz sobie już sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o własny rozwój fizyczny i psychiczny. Im szybciej Twoje dziecko też się do tego przekona, tym lepiej dla niego.

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że dzieci, które regularnie uczęszczają na zajęcia aikido już po kilku zajęciach mogą zauważyć u siebie poprawę postawy ciała.

A jak wiadomo, dzisiaj praktycznie każdy dzieciak ma problem z kręgosłupem. Dlatego jako rodzic powinieneś zrobić wszystko, żeby uchronić go przed niepotrzebnym bólem w późniejszych latach.

Czy zajęcia aikido dla dzieci są relaksujące?

  • Relaksacyjne ruchy aikido od początku sprawiają satysfakcję i wprawiają w poczucie odprężenia. Mogą mieć one pozytywne działanie na samopoczucie psychiczne malucha.
  • Warto tutaj również wspomnieć o tym, że dziecko na zajęciach aikido, może się poczuć całkowicie bezpiecznie. To zwiększa jego pewność siebie i sprawia, że łatwiej podejmuje mu się różnego rodzaju decyzje.
  • Dziecku łatwiej będzie również sprostać stawianym mu przez życie zadaniom i wyzwaniom.

Mniej stresu i więcej energii

Dzieci, które już zaczęły chodzić do szkoły są zazwyczaj o wiele bardziej zestresowane od tych, które są jeszcze przedszkolakami. Wysiłek intelektualny powoduje, że dziecku musi się później zresetować. Sport może mu to w bardzo dużym stopniu pomóc.

Na samym końcu wspomnimy jeszcze o tym, że zajęcia aikido pozwolą Twojemu dziecku odzyskać chociaż trochę energii po ciężkim dniu. Jeżeli Twoje dziecko jest już nastolatkiem, to powinieneś o nie szczególnie zadbać.

Wynika to stąd, że dzieci w tym wieku często wpadają w nałogi, aby poradzić sobie z nerwami, kompleksami i innymi problemami psychicznymi. Nie narażaj go na to. Już dzisiaj zapisz dziecko na treningi aikido w Katowicach!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Aikido a samoobrona: mit czy fakt?
28 maja 2024

Aikido, japońska sztuka walki stworzona przez Morihei Ueshibę, jest często postrzegana przez pryzmat swojej filozofii harmonii i pokoju. Jak aikido wypada, gdy mówimy o samoobronie? Czy jest to skuteczny system obrony przed realnym zagrożeniem, czy też jest bardziej filozoficzną praktyką ruchową? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Filozofia Aikido Na początek warto zrozumieć filozoficzne podstawy aikido. […]

Czytaj więcej
Odkrywanie Aikido. Czyli sztuka harmonii w ruchu
17 maja 2024

W dzisiejszym świecie, w którym często spotykamy się z agresją i konfliktami, poszukiwanie równowagi i harmonii staje się coraz bardziej istotne. Aikido, japońska sztuka walki, oferuje nie tylko techniki samoobrony, ale także głębsze spojrzenie na naturę konfliktu i sposoby jego rozwiązania. W tym artykule odkryjemy tajniki aikido i jego korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. […]

Czytaj więcej
Gotowi na pierwszy trening Aikido? Przewodnik dla Początkujących
24 kwietnia 2024

Aikido, sztuka walki wywodząca się z Japonii, oferuje nie tylko techniki samoobrony, ale również rozwój duchowy i fizyczny. Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem treningów aikido, przygotowanie się odpowiednio może być kluczem do początku owocnej przygody. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej się przygotować do pierwszego treningu. 1. Zdobądź wygodny strój do ćwiczeń Na pierwszym […]

Czytaj więcej