Czy warto zapisać dziecko na aikido w Katowicach?

Dlaczego już teraz musisz zapisać dziecko na aikido? Podobno jest to sport walki, ale… bez walki. Dlatego, że na zajęciach liczy się nie tylko siła fizyczna, ale również szybkość i precyzja ruchów. Aikido dziecko może trenować profesjonalnie, ale również rekreacyjnie. Może się ono stać jego ulubionym hobby.

Aikido pomoże Twojemu maluchowi w utrzymaniu odpowiedniego zdrowia oraz kondycji fizycznej. Te zajęcia sportowe mogą być pomocne również w rozwoju osobistym. Dlaczego powinieneś zapisać swoje dziecko na treningi aikido w Katowicach? Podpowiadamy!

Jak aikido wpływa na zdrowie dziecka?

Aikido jest naturalną formą ruchową. Pozwala ono utrzymać zdrowie przez długie lata. Sport ten pomaga w dbaniu o kondycję fizyczną już od najwcześniejszych lat.

W dodatku, dziecko może je uprawiać do później starości. Pewnie zdajesz sobie już sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o własny rozwój fizyczny i psychiczny. Im szybciej Twoje dziecko też się do tego przekona, tym lepiej dla niego.

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że dzieci, które regularnie uczęszczają na zajęcia aikido już po kilku zajęciach mogą zauważyć u siebie poprawę postawy ciała.

A jak wiadomo, dzisiaj praktycznie każdy dzieciak ma problem z kręgosłupem. Dlatego jako rodzic powinieneś zrobić wszystko, żeby uchronić go przed niepotrzebnym bólem w późniejszych latach.

Czy zajęcia aikido dla dzieci są relaksujące?

  • Relaksacyjne ruchy aikido od początku sprawiają satysfakcję i wprawiają w poczucie odprężenia. Mogą mieć one pozytywne działanie na samopoczucie psychiczne malucha.
  • Warto tutaj również wspomnieć o tym, że dziecko na zajęciach aikido, może się poczuć całkowicie bezpiecznie. To zwiększa jego pewność siebie i sprawia, że łatwiej podejmuje mu się różnego rodzaju decyzje.
  • Dziecku łatwiej będzie również sprostać stawianym mu przez życie zadaniom i wyzwaniom.

Mniej stresu i więcej energii

Dzieci, które już zaczęły chodzić do szkoły są zazwyczaj o wiele bardziej zestresowane od tych, które są jeszcze przedszkolakami. Wysiłek intelektualny powoduje, że dziecku musi się później zresetować. Sport może mu to w bardzo dużym stopniu pomóc.

Na samym końcu wspomnimy jeszcze o tym, że zajęcia aikido pozwolą Twojemu dziecku odzyskać chociaż trochę energii po ciężkim dniu. Jeżeli Twoje dziecko jest już nastolatkiem, to powinieneś o nie szczególnie zadbać.

Wynika to stąd, że dzieci w tym wieku często wpadają w nałogi, aby poradzić sobie z nerwami, kompleksami i innymi problemami psychicznymi. Nie narażaj go na to. Już dzisiaj zapisz dziecko na treningi aikido w Katowicach!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Obóz Lato 2024
1 grudnia 2023

Opis obozu i atrakcji W tym roku planujemy wybrać się na Mazury gdzie znowu organizatorami jest sensei Przemek i Pani Dominika. Jak zawsze dzieci będą miały możliwość na jaki trening chcą iść i do niczego na siłę zmuszane nie będą :). Opiekunowie będą na pewno znane i lubiane Pani Agnieszka i Pani Klaudia. W cenie […]

Czytaj więcej
Jak trening aikido wpływa na psychikę i rozwijanie umiejętności miękkich?
14 listopada 2023

Sztuka walki aikido nie tylko skupia się na doskonaleniu fizycznych umiejętności obronnych, ale również jest niezwykle skutecznym narzędziem w rozwoju umiejętności miękkich, szczególnie w obszarze psychologicznym. Trening aikido przekracza granice walki fizycznej, kładąc duży nacisk na aspekty mentalne i emocjonalne. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób praktyka aikido wpływa na rozwój umiejętności miękkich. Jaki wpływ na […]

Czytaj więcej
Film z pokazu Aikido
17 października 2023

Zapraszamy do obejrzenia naszego pokazu który odbył się dnia 3 czerwiec 2023 W pokazie SHUDOKAN AIKIDO brały udział wszystkie grupy wiekowe z naszego klubu w Katowicach. POKAZ : https://youtu.be/LXlNYa4wAvc?si=7Wqgb1rEEWZqn8pn

Czytaj więcej