Zajęcia sportowe dla młodzieży Katowice – co wybrać?

Zajęcia sportowe w Katowicach to dla dzieci wspaniała zabawa oraz okazja do poprawienia kondycji fizycznej. Tego rodzaju zajęcia mogą być również bardzo pomocne w kształtowaniu charakteru. Młodzież może się na nich nauczyć: dyscypliny, wytrwałości, koncentracji oraz pracy nad sobą. Nastolatkom, które chodzą na tego rodzaju zajęcia, obecność na nich pomoże w przełamywaniu własnych słabości. Podpowiemy Ci, jakie sztuki walki będą najlepsze dla Twojego nastolatka.

Dlaczego warto chodzić na zajęcia ze sztuk walki w Katowicach?

Sztuki walki, tak samo jak wiele innych dyscyplin sportowych, mogą wykształcić u nastolatka, poczucie pewności siebie. Dziecko staje się bardziej stanowcze i zdecydowane. Nie poddaje się łatwo i śmiało dąży do celu. Zajęcia sportowe w Katowicach uczą dyscypliny, koncentracji i porządku. W dodatku, poznane techniki mogą się mu przydać do samoobrony. To zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa i przyda się na przyszłość. Zajęcia grupowe są bardzo dobrym sposobem na walkę z nieśmiałością. Natomiast współpraca z trenerem sprawia, że dziecko uczy się szacunku dla osób starszych i mających większe doświadczenie. Sztuki walki bardzo pomagają również w rozładowywaniu napięcia. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, które są nadpobudliwe ruchowo i emocjonalnie.

Co powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze zajęć sportowych?

Sztuki walki oprócz doskonalenia umiejętności sportowych, muszą mieć też aspekt edukacyjny. Jako rodzic nie możesz oczekiwać, że trener sztuk walki wychowa za Ciebie nastolatka. Godzina zajęć w tygodniu nie rozprawi się ze wszystkimi problemami wychowawczymi, z którymi się mierzysz. Jeżeli chcesz, to możesz przed zapisaniem dziecka na zajęcia porozmawiać z trenerem. Wtedy poznasz jego metody szkoleniowe. Zdobędziesz również najważniejsze informacje o wybranych przez Ciebie treningach, na przykład dowiesz się, ile nastolatków jest w grupie, jak długo trwają zajęcia sportowe w Katowicach, jak wygląda sala treningowa, czy wymagane się dodatkowe akcesoria. Powinieneś również zapytać o wykształcenie instruktora oraz to, jakie ma on doświadczenie w pracy z młodzieżą. Warto się dowiedzieć nie tylko o stopień jego zaawansowania, ale również o to, jak długo jest obecny w tej branży. Praktycznie na sam koniec chcielibyśmy jeszcze dodać, że dobrze jest sprawdzić opinie o trenerze. Nie każdy, kto jest mistrzem w sztukach walki nadaje się do pracy z młodzieżą. Mamy nadzieję, że uda Ci się znaleźć odpowiednią szkołę w Katowicach.

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Aikido w Katowicach przez ferie
16 stycznia 2023

Zapraszamy w czasie ferii (16-29.01.2023) na zajęcia Aikido w naszym klubie Dzieci od 6 do 15 roku życia na godzinę 18:00 Dorośli od 16 roku życia na godzinę 19:00 Treningi jak zawsze w poniedziałki i środy.

Czytaj więcej
Czy warto zapisać dziecko na aikido w Katowicach?
10 stycznia 2023

Dlaczego już teraz musisz zapisać dziecko na aikido? Podobno jest to sport walki, ale… bez walki. Dlatego, że na zajęciach liczy się nie tylko siła fizyczna, ale również szybkość i precyzja ruchów. Aikido dziecko może trenować profesjonalnie, ale również rekreacyjnie. Może się ono stać jego ulubionym hobby. Aikido pomoże Twojemu maluchowi w utrzymaniu odpowiedniego zdrowia […]

Czytaj więcej
Zakończenie roku treningowego w 2022
16 grudnia 2022

Zajęcia w najbliższym tygodniu to ostatnie 2 treningi w tym roku, dnia 21 Grudnia kończymy ten rok 2022 Egzaminami na kolejne stopnie KYU.Od 22.12 do 01.01.2023 mamy przerwę w treningach Aikido. Zaczynamy ćwiczyć od 02.01.2022 zgodnie z grafikiem na naszej stronie.

Czytaj więcej