Jakie są techniki aikido?

Aikido jest tradycyjną sztuką walki. Łącznie łączy w sobie aż dziesięć tysięcy technik samoobrony. Zasady aikido pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Najważniejsze jest to, że nie jest to rodzaj rywalizacji sportowej. To nie odstraszyło ludzi i uczestników zajęć aikido na świecie jest coraz więcej. Dowiedz się, jakie techniki aikido są stosowane do dzisiaj.

Jakie są techniki aikido?

W tradycyjnym aikido stosuje się aż dziesięć tysięcy różnych technik obrony przed atakiem. Zgodnie ze słowami Ueshiby osobę przeprowadzającą atak trapi problem. Jednak nie jest to równoznaczne z tym, że ten, kto się broni, ma być taki sam i również zaatakowani. Najważniejszym celem w aikido w Katowicach jest samoobrona. A jak wiadomo stanowi ona bardzo przydatną umiejętność w dzisiejszych czasach. Dlatego zajęcia aikido w Katowicach są organizowane dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Jedną z podstawowych technik aikido jest technika unieruchamiająca. Polega ona na zgięciu nadgarstka oraz odchyleniu go w kierunku głowy osoby atakującej pod kątem zbliżonym do kąta prostego występującego między przedramieniem a ramieniem i nadgarstkiem.

Aikido uczy samoobrony

Aikido pozwoli Ci skutecznie obronić się przed silniejszym przeciwnikiem a nawet przed kilkoma osobami, jeżeli tylko posiadasz odpowiednie umiejętności. Właśnie dlatego w aikido nie ma górnej granicy wieku. Na zajęcia aikido w Katowicach może przyjść każdy, kto tylko ma na to ochotę i chciałby spróbować czegoś całkiem nowego. Czasami możesz również trafić na zajęcia aikido w Katowicach przeznaczone specjalnie dla kobiet, które koncentrują się na samoobronie.

Aikido w Katowicach nie jest proste

Wydawać by się mogło, że jeżeli w aikido nie ma elementu atakowania, to jego nauczenie się powinno być banalnie proste. To częsty błąd popełniany przez osoby początkujące. Musisz raz na zawsze pozbyć się złudzeń. Zajęcia aikido w Katowicach są odpowiednie dla osób, które są gotowe na ciężką pracę i mają bardzo dużo cierpliwości.

W czasie brania udziału w zajęciach aikido w Katowicach nauczysz się przede wszystkim skutecznego unikania ataku przeciwnika oraz używania rzutów, uderzeń i dźwigni na konkretne części ciała. W czasie ćwiczeń adepci tej sztuki walki uczą się również posługiwania nożem, kijem i mieczem.

Aikido w Katowicach tym różni się od pozostałych sztuk walki, że rozwój akcji jest zależny od tego, co zrobi Twój przeciwnik. Brak ataku oznacza brak walki. Jeżeli też chcesz tego spróbować, to zapisz się na zajęcia aikido w Katowicach jak najszybciej.

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Obóz Lato 2024
21 lutego 2024

Opis obozu i atrakcji Obóz sportowo – rekreacyjny Miejsce: Międzybrodzie Żywieckie ośrodek RELAKS Data: 14-23 lipca 2024 ( 10 dni ) rok temu było tylko 8 dni. Cena: 2299 zł (zadatek 500 zł do 28.02) gwarancja miejsca W tym roku planujemy wybrać się tam gdzie rok temu, czyli do Międzybrodzia Żywieckiego, lecz tym razem jedziemy […]

Czytaj więcej
Sztuka Aikido w Codziennym Życiu: Techniki Samoobrony i Ich Zastosowanie
7 lutego 2024

Sztuka aikido to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale również filozofia życia. Jej korzenie sięgają starożytnej Japonii, gdzie Morihei Ueshiba stworzył tę sztukę walki jako sposób na harmonijne rozwiązanie konfliktów. Dzisiaj aikido jest praktykowane na całym świecie, nie tylko przez pasjonatów sztuk walki, ale także przez osoby poszukujące narzędzi do radzenia sobie ze stresem, poprawy […]

Czytaj więcej
Treningi w czasie Ferii Zimowych
26 stycznia 2024

Zapraszamy na zajęcia Aikido w czasie ferii, dla Nowych osób 2 Treningi GRATIS w czasie ferii !!! Zmiana grafiku zajęć podczas ferii zimowych 29.01-07.02 Juniorzy i Kadeci na godzinę 18.00 do 19.00 Dorośli 19:00 do 20:00

Czytaj więcej