Jakie są techniki aikido?

Aikido jest tradycyjną sztuką walki. Łącznie łączy w sobie aż dziesięć tysięcy technik samoobrony. Zasady aikido pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Najważniejsze jest to, że nie jest to rodzaj rywalizacji sportowej. To nie odstraszyło ludzi i uczestników zajęć aikido na świecie jest coraz więcej. Dowiedz się, jakie techniki aikido są stosowane do dzisiaj.

Jakie są techniki aikido?

W tradycyjnym aikido stosuje się aż dziesięć tysięcy różnych technik obrony przed atakiem. Zgodnie ze słowami Ueshiby osobę przeprowadzającą atak trapi problem. Jednak nie jest to równoznaczne z tym, że ten, kto się broni, ma być taki sam i również zaatakowani. Najważniejszym celem w aikido w Katowicach jest samoobrona. A jak wiadomo stanowi ona bardzo przydatną umiejętność w dzisiejszych czasach. Dlatego zajęcia aikido w Katowicach są organizowane dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Jedną z podstawowych technik aikido jest technika unieruchamiająca. Polega ona na zgięciu nadgarstka oraz odchyleniu go w kierunku głowy osoby atakującej pod kątem zbliżonym do kąta prostego występującego między przedramieniem a ramieniem i nadgarstkiem.

Aikido uczy samoobrony

Aikido pozwoli Ci skutecznie obronić się przed silniejszym przeciwnikiem a nawet przed kilkoma osobami, jeżeli tylko posiadasz odpowiednie umiejętności. Właśnie dlatego w aikido nie ma górnej granicy wieku. Na zajęcia aikido w Katowicach może przyjść każdy, kto tylko ma na to ochotę i chciałby spróbować czegoś całkiem nowego. Czasami możesz również trafić na zajęcia aikido w Katowicach przeznaczone specjalnie dla kobiet, które koncentrują się na samoobronie.

Aikido w Katowicach nie jest proste

Wydawać by się mogło, że jeżeli w aikido nie ma elementu atakowania, to jego nauczenie się powinno być banalnie proste. To częsty błąd popełniany przez osoby początkujące. Musisz raz na zawsze pozbyć się złudzeń. Zajęcia aikido w Katowicach są odpowiednie dla osób, które są gotowe na ciężką pracę i mają bardzo dużo cierpliwości.

W czasie brania udziału w zajęciach aikido w Katowicach nauczysz się przede wszystkim skutecznego unikania ataku przeciwnika oraz używania rzutów, uderzeń i dźwigni na konkretne części ciała. W czasie ćwiczeń adepci tej sztuki walki uczą się również posługiwania nożem, kijem i mieczem.

Aikido w Katowicach tym różni się od pozostałych sztuk walki, że rozwój akcji jest zależny od tego, co zrobi Twój przeciwnik. Brak ataku oznacza brak walki. Jeżeli też chcesz tego spróbować, to zapisz się na zajęcia aikido w Katowicach jak najszybciej.

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Karate, czy aikido – jakie zajęcia sportowe dla dzieci w Katowicach?
8 czerwca 2023

Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy karate a aikido w Katowicach? Aikido to sztuka walki wręcz mistrza Ueshiba. Nazwa tej sztuki walki pochodzi od kilku słów. Pierwsze z nich to ai, czyli harmonia, bycie w zgodzie ze sobą. Drugie słowa to ki oznaczające energię wewnętrzną. A do znaczy droga życiowa. Chcesz się dowiedzieć więcej o […]

Czytaj więcej
Pokaz Aikido w Katowicach 03.06.2023
2 czerwca 2023

Zapraszamy na pokaz naszego klubu w sobotę 03.06.2023 Miejsce: Festyn Rodzinny na ulicy Paderewskiego 46, przed szkołą podstawową nr 12 Godzina: 12:40 Wstęp na festyn jest wolny, będzie tam dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Cały festyn jest w godzinach od 10 do 14:30. ZAPRASZAMY !!! Shudokan Aikido Katowice

Czytaj więcej
Majówka
1 maja 2023

W tym tygodniu wypada Majówka, więc treningi Aikido są odwołane. Do zobaczenia na macie od 8 Maj. Odpoczywajcie uczniowie 🙂 OSU!

Czytaj więcej