Aikido – ciekawe zajęcia sportowe dla dzieci

Co daje dzieciom ćwiczenie aikido w Katowicach? Aikido ma bardzo wiele zalet. Pozwala na wszechstronny rozwój fizyczny malucha i pozwala na kształtowanie jego charakteru. Dowiedz się więcej o korzyściach z treningów aikido w Katowicach.

Aikido dla dzieci – nuda im nie grozi!

Treningi aikido są opracowane w taki sposób, aby dzieci nie odczuwały nudy. W czasie każdych zajęć są organizowane gry i zabawy ruchowe. Ich różnorodność i żywiołowość to bardzo dobra metoda na odstresowanie, uczenie się współpracy razem z rówieśnikami.

Aikido to również bardzo dobra okazja do znalezienia nowych przyjaciół. Dzieci przed pójściem na tego rodzaju zajęcia często są nieśmiałe, brakuje im pewności siebie i wielu rzeczy niestety się boją. Jednak nie musi tak być dłużej!

Ćwiczenia ogólnorozwojowe i korekcyjne

Zabawy na treningach aikido w Katowicach mają w sobie elementy ćwiczeń ogólnorozwojowych i korekcyjnych. Może brzmi to bardzo poważnie, ale prawda jest taka, że dzieci się na nich doskonale bawią.

Ćwiczenia z gimnastyki podstawowej

Treningi aikido dla dzieci to również ćwiczenia z gimnastyki podstawowej, w tym również ćwiczenia specjalistyczne. Mamy tutaj na myśli takie ćwiczenia, które nawiązują do tej sztuki walki. Profesjonalnie nazywają się one aikitaiso.

Mogą mieć one bardzo korzystne działanie na rozwój i zdrowie dzieci. Nie wspominamy tutaj już nawet o ich samopoczuciu psychicznym i nastawieniu do życia.

Treningi aikido w Katowicach kształtują właściwą postawę ciała, rozwijają siłę mięśniową, gibkość, zręczność, wytrzymałość. Dodatkowo tego rodzaju ćwiczenia mogą:

 • poprawiać przemianę materii;
 • ćwiczyć koordynację ruchową;
 • poprawiać zmysł równowagi, pamięć, refleks;
 • zdolność orientacji;
 • umiejętność kojarzenia.

Dodamy do tego jeszcze spostrzegawczość. Musisz przyznać, że wszystkie wymienione powyżej zalety aikido przydadzą się Twojemu dziecku również w szkole.

Później w dorosłym życiu też pomogą mu w rozwoju zawodowym. Jak widzisz, zajęcia aikido w Katowicach są po prostu najlepszą inwestycją w przyszłość Twojego malucha!

Czego jeszcze uczy aikido?

Zajęcia aikido nauczą malucha:

 • przezorności;
 • odwagi;
 • pewności siebie;
 • samodzielności;
 • systematyczności;
 • poczucia obowiązku;
 • umiejętności skupienia uwagi ćwiczących.

Wszystko to pozwoli Ci jako rodzicowi dojść do jeszcze jednego wniosku. Mamy tutaj na myśli fakt, że zajęcia aikido w Katowicach bez wątpienia zmienią Twoje dziecko na lepsze. Dlatego nie czekaj dłużej i zapisz je na trening!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Karate, czy aikido – jakie zajęcia sportowe dla dzieci w Katowicach?
8 czerwca 2023

Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy karate a aikido w Katowicach? Aikido to sztuka walki wręcz mistrza Ueshiba. Nazwa tej sztuki walki pochodzi od kilku słów. Pierwsze z nich to ai, czyli harmonia, bycie w zgodzie ze sobą. Drugie słowa to ki oznaczające energię wewnętrzną. A do znaczy droga życiowa. Chcesz się dowiedzieć więcej o […]

Czytaj więcej
Pokaz Aikido w Katowicach 03.06.2023
2 czerwca 2023

Zapraszamy na pokaz naszego klubu w sobotę 03.06.2023 Miejsce: Festyn Rodzinny na ulicy Paderewskiego 46, przed szkołą podstawową nr 12 Godzina: 12:40 Wstęp na festyn jest wolny, będzie tam dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Cały festyn jest w godzinach od 10 do 14:30. ZAPRASZAMY !!! Shudokan Aikido Katowice

Czytaj więcej
Jakie są techniki aikido?
19 maja 2023

Aikido jest tradycyjną sztuką walki. Łącznie łączy w sobie aż dziesięć tysięcy technik samoobrony. Zasady aikido pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Najważniejsze jest to, że nie jest to rodzaj rywalizacji sportowej. To nie odstraszyło ludzi i uczestników zajęć aikido na świecie jest coraz więcej. Dowiedz się, jakie techniki aikido są stosowane do dzisiaj. […]

Czytaj więcej