Aikido – ciekawe zajęcia sportowe dla dzieci

Co daje dzieciom ćwiczenie aikido w Katowicach? Aikido ma bardzo wiele zalet. Pozwala na wszechstronny rozwój fizyczny malucha i pozwala na kształtowanie jego charakteru. Dowiedz się więcej o korzyściach z treningów aikido w Katowicach.

Aikido dla dzieci – nuda im nie grozi!

Treningi aikido są opracowane w taki sposób, aby dzieci nie odczuwały nudy. W czasie każdych zajęć są organizowane gry i zabawy ruchowe. Ich różnorodność i żywiołowość to bardzo dobra metoda na odstresowanie, uczenie się współpracy razem z rówieśnikami.

Aikido to również bardzo dobra okazja do znalezienia nowych przyjaciół. Dzieci przed pójściem na tego rodzaju zajęcia często są nieśmiałe, brakuje im pewności siebie i wielu rzeczy niestety się boją. Jednak nie musi tak być dłużej!

Ćwiczenia ogólnorozwojowe i korekcyjne

Zabawy na treningach aikido w Katowicach mają w sobie elementy ćwiczeń ogólnorozwojowych i korekcyjnych. Może brzmi to bardzo poważnie, ale prawda jest taka, że dzieci się na nich doskonale bawią.

Ćwiczenia z gimnastyki podstawowej

Treningi aikido dla dzieci to również ćwiczenia z gimnastyki podstawowej, w tym również ćwiczenia specjalistyczne. Mamy tutaj na myśli takie ćwiczenia, które nawiązują do tej sztuki walki. Profesjonalnie nazywają się one aikitaiso.

Mogą mieć one bardzo korzystne działanie na rozwój i zdrowie dzieci. Nie wspominamy tutaj już nawet o ich samopoczuciu psychicznym i nastawieniu do życia.

Treningi aikido w Katowicach kształtują właściwą postawę ciała, rozwijają siłę mięśniową, gibkość, zręczność, wytrzymałość. Dodatkowo tego rodzaju ćwiczenia mogą:

 • poprawiać przemianę materii;
 • ćwiczyć koordynację ruchową;
 • poprawiać zmysł równowagi, pamięć, refleks;
 • zdolność orientacji;
 • umiejętność kojarzenia.

Dodamy do tego jeszcze spostrzegawczość. Musisz przyznać, że wszystkie wymienione powyżej zalety aikido przydadzą się Twojemu dziecku również w szkole.

Później w dorosłym życiu też pomogą mu w rozwoju zawodowym. Jak widzisz, zajęcia aikido w Katowicach są po prostu najlepszą inwestycją w przyszłość Twojego malucha!

Czego jeszcze uczy aikido?

Zajęcia aikido nauczą malucha:

 • przezorności;
 • odwagi;
 • pewności siebie;
 • samodzielności;
 • systematyczności;
 • poczucia obowiązku;
 • umiejętności skupienia uwagi ćwiczących.

Wszystko to pozwoli Ci jako rodzicowi dojść do jeszcze jednego wniosku. Mamy tutaj na myśli fakt, że zajęcia aikido w Katowicach bez wątpienia zmienią Twoje dziecko na lepsze. Dlatego nie czekaj dłużej i zapisz je na trening!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Obóz Lato 2024
1 grudnia 2023

Opis obozu i atrakcji W tym roku planujemy wybrać się na Mazury gdzie znowu organizatorami jest sensei Przemek i Pani Dominika. Jak zawsze dzieci będą miały możliwość na jaki trening chcą iść i do niczego na siłę zmuszane nie będą :). Opiekunowie będą na pewno znane i lubiane Pani Agnieszka i Pani Klaudia. W cenie […]

Czytaj więcej
Jak trening aikido wpływa na psychikę i rozwijanie umiejętności miękkich?
14 listopada 2023

Sztuka walki aikido nie tylko skupia się na doskonaleniu fizycznych umiejętności obronnych, ale również jest niezwykle skutecznym narzędziem w rozwoju umiejętności miękkich, szczególnie w obszarze psychologicznym. Trening aikido przekracza granice walki fizycznej, kładąc duży nacisk na aspekty mentalne i emocjonalne. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób praktyka aikido wpływa na rozwój umiejętności miękkich. Jaki wpływ na […]

Czytaj więcej
Film z pokazu Aikido
17 października 2023

Zapraszamy do obejrzenia naszego pokazu który odbył się dnia 3 czerwiec 2023 W pokazie SHUDOKAN AIKIDO brały udział wszystkie grupy wiekowe z naszego klubu w Katowicach. POKAZ : https://youtu.be/LXlNYa4wAvc?si=7Wqgb1rEEWZqn8pn

Czytaj więcej