Aikido – ciekawe zajęcia sportowe dla dzieci

Co daje dzieciom ćwiczenie aikido w Katowicach? Aikido ma bardzo wiele zalet. Pozwala na wszechstronny rozwój fizyczny malucha i pozwala na kształtowanie jego charakteru. Dowiedz się więcej o korzyściach z treningów aikido w Katowicach.

Aikido dla dzieci – nuda im nie grozi!

Treningi aikido są opracowane w taki sposób, aby dzieci nie odczuwały nudy. W czasie każdych zajęć są organizowane gry i zabawy ruchowe. Ich różnorodność i żywiołowość to bardzo dobra metoda na odstresowanie, uczenie się współpracy razem z rówieśnikami.

Aikido to również bardzo dobra okazja do znalezienia nowych przyjaciół. Dzieci przed pójściem na tego rodzaju zajęcia często są nieśmiałe, brakuje im pewności siebie i wielu rzeczy niestety się boją. Jednak nie musi tak być dłużej!

Ćwiczenia ogólnorozwojowe i korekcyjne

Zabawy na treningach aikido w Katowicach mają w sobie elementy ćwiczeń ogólnorozwojowych i korekcyjnych. Może brzmi to bardzo poważnie, ale prawda jest taka, że dzieci się na nich doskonale bawią.

Ćwiczenia z gimnastyki podstawowej

Treningi aikido dla dzieci to również ćwiczenia z gimnastyki podstawowej, w tym również ćwiczenia specjalistyczne. Mamy tutaj na myśli takie ćwiczenia, które nawiązują do tej sztuki walki. Profesjonalnie nazywają się one aikitaiso.

Mogą mieć one bardzo korzystne działanie na rozwój i zdrowie dzieci. Nie wspominamy tutaj już nawet o ich samopoczuciu psychicznym i nastawieniu do życia.

Treningi aikido w Katowicach kształtują właściwą postawę ciała, rozwijają siłę mięśniową, gibkość, zręczność, wytrzymałość. Dodatkowo tego rodzaju ćwiczenia mogą:

 • poprawiać przemianę materii;
 • ćwiczyć koordynację ruchową;
 • poprawiać zmysł równowagi, pamięć, refleks;
 • zdolność orientacji;
 • umiejętność kojarzenia.

Dodamy do tego jeszcze spostrzegawczość. Musisz przyznać, że wszystkie wymienione powyżej zalety aikido przydadzą się Twojemu dziecku również w szkole.

Później w dorosłym życiu też pomogą mu w rozwoju zawodowym. Jak widzisz, zajęcia aikido w Katowicach są po prostu najlepszą inwestycją w przyszłość Twojego malucha!

Czego jeszcze uczy aikido?

Zajęcia aikido nauczą malucha:

 • przezorności;
 • odwagi;
 • pewności siebie;
 • samodzielności;
 • systematyczności;
 • poczucia obowiązku;
 • umiejętności skupienia uwagi ćwiczących.

Wszystko to pozwoli Ci jako rodzicowi dojść do jeszcze jednego wniosku. Mamy tutaj na myśli fakt, że zajęcia aikido w Katowicach bez wątpienia zmienią Twoje dziecko na lepsze. Dlatego nie czekaj dłużej i zapisz je na trening!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Aikido a samoobrona: mit czy fakt?
28 maja 2024

Aikido, japońska sztuka walki stworzona przez Morihei Ueshibę, jest często postrzegana przez pryzmat swojej filozofii harmonii i pokoju. Jak aikido wypada, gdy mówimy o samoobronie? Czy jest to skuteczny system obrony przed realnym zagrożeniem, czy też jest bardziej filozoficzną praktyką ruchową? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Filozofia Aikido Na początek warto zrozumieć filozoficzne podstawy aikido. […]

Czytaj więcej
Odkrywanie Aikido. Czyli sztuka harmonii w ruchu
17 maja 2024

W dzisiejszym świecie, w którym często spotykamy się z agresją i konfliktami, poszukiwanie równowagi i harmonii staje się coraz bardziej istotne. Aikido, japońska sztuka walki, oferuje nie tylko techniki samoobrony, ale także głębsze spojrzenie na naturę konfliktu i sposoby jego rozwiązania. W tym artykule odkryjemy tajniki aikido i jego korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. […]

Czytaj więcej
Gotowi na pierwszy trening Aikido? Przewodnik dla Początkujących
24 kwietnia 2024

Aikido, sztuka walki wywodząca się z Japonii, oferuje nie tylko techniki samoobrony, ale również rozwój duchowy i fizyczny. Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem treningów aikido, przygotowanie się odpowiednio może być kluczem do początku owocnej przygody. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej się przygotować do pierwszego treningu. 1. Zdobądź wygodny strój do ćwiczeń Na pierwszym […]

Czytaj więcej