Karate, czy aikido – jakie zajęcia sportowe dla dzieci w Katowicach?

Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy karate a aikido w Katowicach? Aikido to sztuka walki wręcz mistrza Ueshiba. Nazwa tej sztuki walki pochodzi od kilku słów. Pierwsze z nich to ai, czyli harmonia, bycie w zgodzie ze sobą. Drugie słowa to ki oznaczające energię wewnętrzną. A do znaczy droga życiowa. Chcesz się dowiedzieć więcej o aikido w Katowicach i o tym, czym różni się ono od karate? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jakie korzyści dają sztuki walki?

Sztuki walki niepotrzebnie kojarzą się wyłącznie z samoobroną i niebezpieczeństwem. A przecież dają one wiele innych korzyści. Zwiększają siłę i wytrzymałość osób, które regularnie uczęszczają na treningi w Katowicach. Chociaż żyjemy w świecie, w którym dominują nowoczesne technologie, to nadal zdarzają się osoby, które chcą od niej zwyczajnie odpocząć. Jeżeli też należysz do ich grona, to serdecznie zachęcamy Cię do skorzystania z naszych zajęć sztuk walki w Katowicach.

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że aikido i karate, chociaż same w sobie są dosyć znane, to laik raczej na zajęciach w pierwszej chwili nie odróżni jednej sztuki walki od drugiej. Czym tak naprawdę się one od siebie różnią? Zaraz wyjaśniamy. Jednak wcześniej musimy Ci zasugerować jedną rzecz. Zanim zapiszesz się na zajęcia aikido w Katowicach, to wcześniej koniecznie poradź się nas, który z tych rodzajów sztuk walki w Katowicach, będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.

Jakie są podobieństwa między karate i aikido?

Oba rodzaje tych sztuk walk pochodzą z Japonii. I na tym najważniejsze podobieństwa się kończą. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o jednej kwestii. Możemy ją nazwać roboczo trauma. Polega ono na tym, że karate jest uznawane za o wiele trudniejszy sport niż aikido. Panuje również powszechnie przekonanie, że karate jest o wiele bardziej urazową dyscypliną sportu. Może przyczyniać się do siników, złamań, skręceń i innych tego rodzaju nieciekawych sytuacji. A jaka jest prawda? To tylko takie złudzenie. Rzeczywistość prezentuje się trochę inaczej. Musimy tutaj podkreślić, że aikido, gdy jest wykonywane samodzielnie lub pod okien nieprofesjonalnego trenera, to też nietrudno o kontuzję.

W obu tych sportach najważniejsze jest to, żeby być dobrze przygotowanym do walki. Bez tego można sobie zwyczajnie zrobić krzywdę. W karate większą uwagę przykłada się do wytrzymałości i siły. Natomiast aikido jest nakierowane zarówno na tężyznę fizyczną, jak i na rozwój duchowy. Obie dyscypliny są warte zainteresowania.

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Aikido: Sztuka Walki, Harmonii i Samodoskonalenia
8 kwietnia 2024

Wprowadzenie: Odkrywanie Filozofii Aikido W dzisiejszym szybkim i agresywnym świecie, Aikido wyróżnia się jako sztuka walki, która podkreśla harmonię, współpracę i rozwój osobisty. To więcej niż tylko zestaw technik obronnych; Aikido to filozofia życia, której korzenie sięgają głęboko w japońskiej tradycji. Nauczymy się, jak Aikido nie tylko kształtuje ciało, ale także umysł i ducha, stając […]

Czytaj więcej
Aikido i Sztuka Życia: Nauki, Które Wykraczają Poza Tatami
6 marca 2024

W dzisiejszym wpisie przenikniemy głęboko w świat Aikido, aby zobaczyć, jak nauki nauczane na tatami przenoszą się do codziennego życia. Aikido nie kończy się na technikach i ruchach; to również filozofia życia. Na Tatami: Praktyka Technik i Rozwój Osobisty Podczas treningu Aikido na tatami, praktykujący nie tylko doskonalą swoje umiejętności fizyczne, ale również uczą się […]

Czytaj więcej
Obóz Lato 2024
21 lutego 2024

Opis obozu i atrakcji Obóz sportowo – rekreacyjny Miejsce: Międzybrodzie Żywieckie ośrodek RELAKS Data: 14-23 lipca 2024 ( 10 dni ) rok temu było tylko 8 dni. Cena: 2299 zł (zadatek 500 zł do 28.02) gwarancja miejsca W tym roku planujemy wybrać się tam gdzie rok temu, czyli do Międzybrodzia Żywieckiego, lecz tym razem jedziemy […]

Czytaj więcej