Karate, czy aikido – jakie zajęcia sportowe dla dzieci w Katowicach?

Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy karate a aikido w Katowicach? Aikido to sztuka walki wręcz mistrza Ueshiba. Nazwa tej sztuki walki pochodzi od kilku słów. Pierwsze z nich to ai, czyli harmonia, bycie w zgodzie ze sobą. Drugie słowa to ki oznaczające energię wewnętrzną. A do znaczy droga życiowa. Chcesz się dowiedzieć więcej o aikido w Katowicach i o tym, czym różni się ono od karate? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jakie korzyści dają sztuki walki?

Sztuki walki niepotrzebnie kojarzą się wyłącznie z samoobroną i niebezpieczeństwem. A przecież dają one wiele innych korzyści. Zwiększają siłę i wytrzymałość osób, które regularnie uczęszczają na treningi w Katowicach. Chociaż żyjemy w świecie, w którym dominują nowoczesne technologie, to nadal zdarzają się osoby, które chcą od niej zwyczajnie odpocząć. Jeżeli też należysz do ich grona, to serdecznie zachęcamy Cię do skorzystania z naszych zajęć sztuk walki w Katowicach.

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że aikido i karate, chociaż same w sobie są dosyć znane, to laik raczej na zajęciach w pierwszej chwili nie odróżni jednej sztuki walki od drugiej. Czym tak naprawdę się one od siebie różnią? Zaraz wyjaśniamy. Jednak wcześniej musimy Ci zasugerować jedną rzecz. Zanim zapiszesz się na zajęcia aikido w Katowicach, to wcześniej koniecznie poradź się nas, który z tych rodzajów sztuk walki w Katowicach, będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni.

Jakie są podobieństwa między karate i aikido?

Oba rodzaje tych sztuk walk pochodzą z Japonii. I na tym najważniejsze podobieństwa się kończą. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o jednej kwestii. Możemy ją nazwać roboczo trauma. Polega ono na tym, że karate jest uznawane za o wiele trudniejszy sport niż aikido. Panuje również powszechnie przekonanie, że karate jest o wiele bardziej urazową dyscypliną sportu. Może przyczyniać się do siników, złamań, skręceń i innych tego rodzaju nieciekawych sytuacji. A jaka jest prawda? To tylko takie złudzenie. Rzeczywistość prezentuje się trochę inaczej. Musimy tutaj podkreślić, że aikido, gdy jest wykonywane samodzielnie lub pod okien nieprofesjonalnego trenera, to też nietrudno o kontuzję.

W obu tych sportach najważniejsze jest to, żeby być dobrze przygotowanym do walki. Bez tego można sobie zwyczajnie zrobić krzywdę. W karate większą uwagę przykłada się do wytrzymałości i siły. Natomiast aikido jest nakierowane zarówno na tężyznę fizyczną, jak i na rozwój duchowy. Obie dyscypliny są warte zainteresowania.

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Nabór na Aikido od 04.09.2023
1 września 2023

Zapisanie się na zajęcia z Aikido może być dobrym pomysłem z wielu powodów. Oto kilka argumentów, które mogą Cię przekonać: Warto zaznaczyć, że Aikido to sztuka walki oparta na zasadach samoobrony i neutralizacji ataków, więc nie jest to forma walki agresywnej. Jeśli jesteś zainteresowany tymi aspektami i jesteś otwarty na rozwijanie się zarówno fizycznie, jak […]

Czytaj więcej
Treningi w Sierpniu 2023
7 sierpnia 2023

Z powodu małej frekwencji na zajęciach, z powodu licznych wyjazdów naszych uczniów na urlopy, część treningów jest łączona lub nawet odwoływana. Proszę dzwonić wcześniej i pytać czy w danym dniu jest trening na podana godzinę. Przepraszamy za kłopot.

Czytaj więcej
Aikido w Katowicach przez Wakacje 2023
26 czerwca 2023

W okresie wakacyjnym między 26 czerwca a 30 sierpnia, obowiązuje grafik zajęć wakacyjny: 18:00-19:00 Juniorzy i Kadeci (6-15 lat) 19:00-20:00 Dorośli (16 lat +) Zapraszamy nowe osoby.

Czytaj więcej