Aikido – jakie są jego cechy?

Dzisiejsze czasy są takie, że naprawdę trudno jest znaleźć czas na odpoczynek i pozbycie się codziennego stresu, napięcia. Coś takiego, jak czas dla siebie praktycznie nie istnieje. Cierpi na tym zarówno ciało, jak i dusza. Złapanie oddechu jest czymś niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania i do dobrego samopoczucia. Może pora to zmienić? Zrobić coś dla siebie i zacząć na przykład trenować sztuki walki aikido w Katowicach? Zobacz, z czym to się wiąże.

Czym jest aikido?

To japońska sztuka walki. Łączy ona w sobie rekreację i sposób na to, żeby zatroszczyć się o swoje zdrowie. Wiele szkół w Polsce organizuje bardzo ciekawe zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Jednym z takich miejsc jest szkoła sztuk walki w Katowicach.

Aikido to samoobrona, a nie atak

Jak już wspomnieliśmy sztuka walki aikido wywodzi się z Japonii. Jej zadaniem jest połączenie ze sobą ciała i umysłu. Jednak musisz mieć na uwadze fakt, że aikido to nie kolejnym standardowym systemem sztuk walki. To bardziej obrona, niż atak. Zajęcia aikido w Katowicach w większym stopniu polegają na odpieraniu ciosów niż na atakowaniu przeciwnika. Przemoc nie jest tutaj mile widziana. Aikido jest przede wszystkim bardzo dobrym sposobem na skuteczną samoobronę.

Aikido jest bezpieczne

Podczas walki wykorzystuje się siłę przeciwnika przeciwko niemu. Uczestnicy zajęć mogą się przy okazji nauczyć bezpiecznego operowania nożami, kijami lub mieczami. Oczywiście sposób prowadzenia zajęć i wykonywane na nich czynności zawsze się bardzo dobrze dopasowane do wieku i możliwości uczestników. Dlatego nie musisz się obawiać tego, że gdy Twoje dziecko wybierze się na zajęcia aikido w Katowicach, co wróci z nich pokaleczone lub skrzywdzi inną osobę. Nie ma takiej opcji, bo nad bezpieczeństwem każdego uczestnika przez cały czas czuwa doświadczony instruktor aikido.

Aikido to system filozoficzny

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że nie aikido kieruje się pewnego rodzaju filozofią. Chodzi nam tutaj o to, że celem zajęć dla dzieci i młodzieży w Katowicach jest rozwijanie ciała i umysłu. Każdy uczestnik tego rodzaju zajęć może się na nich zrelaksować, dużo nauczyć i odstresować. W aikido tak samo, jak w pozostałych sztukach walki w Katowicach przyznawane są stopnie i pasy. Można mieć jeden z dwóch kolorów pasów. Pierwszy to biały, a drugi czarny. Natomiast każde dziecko może liczyć na to, że otrzyma na zajęciach aikido specjalny kolorowy pas. Jeżeli aikido Cię zainteresowało, to jak najszybciej skontaktuj się ze szkołą sztuk walki w Katowicach!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Obóz Lato 2024
1 grudnia 2023

Opis obozu i atrakcji W tym roku planujemy wybrać się na Mazury gdzie znowu organizatorami jest sensei Przemek i Pani Dominika. Jak zawsze dzieci będą miały możliwość na jaki trening chcą iść i do niczego na siłę zmuszane nie będą :). Opiekunowie będą na pewno znane i lubiane Pani Agnieszka i Pani Klaudia. W cenie […]

Czytaj więcej
Jak trening aikido wpływa na psychikę i rozwijanie umiejętności miękkich?
14 listopada 2023

Sztuka walki aikido nie tylko skupia się na doskonaleniu fizycznych umiejętności obronnych, ale również jest niezwykle skutecznym narzędziem w rozwoju umiejętności miękkich, szczególnie w obszarze psychologicznym. Trening aikido przekracza granice walki fizycznej, kładąc duży nacisk na aspekty mentalne i emocjonalne. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób praktyka aikido wpływa na rozwój umiejętności miękkich. Jaki wpływ na […]

Czytaj więcej
Film z pokazu Aikido
17 października 2023

Zapraszamy do obejrzenia naszego pokazu który odbył się dnia 3 czerwiec 2023 W pokazie SHUDOKAN AIKIDO brały udział wszystkie grupy wiekowe z naszego klubu w Katowicach. POKAZ : https://youtu.be/LXlNYa4wAvc?si=7Wqgb1rEEWZqn8pn

Czytaj więcej