Aikido – jakie są jego cechy?

Dzisiejsze czasy są takie, że naprawdę trudno jest znaleźć czas na odpoczynek i pozbycie się codziennego stresu, napięcia. Coś takiego, jak czas dla siebie praktycznie nie istnieje. Cierpi na tym zarówno ciało, jak i dusza. Złapanie oddechu jest czymś niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania i do dobrego samopoczucia. Może pora to zmienić? Zrobić coś dla siebie i zacząć na przykład trenować sztuki walki aikido w Katowicach? Zobacz, z czym to się wiąże.

Czym jest aikido?

To japońska sztuka walki. Łączy ona w sobie rekreację i sposób na to, żeby zatroszczyć się o swoje zdrowie. Wiele szkół w Polsce organizuje bardzo ciekawe zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Jednym z takich miejsc jest szkoła sztuk walki w Katowicach.

Aikido to samoobrona, a nie atak

Jak już wspomnieliśmy sztuka walki aikido wywodzi się z Japonii. Jej zadaniem jest połączenie ze sobą ciała i umysłu. Jednak musisz mieć na uwadze fakt, że aikido to nie kolejnym standardowym systemem sztuk walki. To bardziej obrona, niż atak. Zajęcia aikido w Katowicach w większym stopniu polegają na odpieraniu ciosów niż na atakowaniu przeciwnika. Przemoc nie jest tutaj mile widziana. Aikido jest przede wszystkim bardzo dobrym sposobem na skuteczną samoobronę.

Aikido jest bezpieczne

Podczas walki wykorzystuje się siłę przeciwnika przeciwko niemu. Uczestnicy zajęć mogą się przy okazji nauczyć bezpiecznego operowania nożami, kijami lub mieczami. Oczywiście sposób prowadzenia zajęć i wykonywane na nich czynności zawsze się bardzo dobrze dopasowane do wieku i możliwości uczestników. Dlatego nie musisz się obawiać tego, że gdy Twoje dziecko wybierze się na zajęcia aikido w Katowicach, co wróci z nich pokaleczone lub skrzywdzi inną osobę. Nie ma takiej opcji, bo nad bezpieczeństwem każdego uczestnika przez cały czas czuwa doświadczony instruktor aikido.

Aikido to system filozoficzny

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że nie aikido kieruje się pewnego rodzaju filozofią. Chodzi nam tutaj o to, że celem zajęć dla dzieci i młodzieży w Katowicach jest rozwijanie ciała i umysłu. Każdy uczestnik tego rodzaju zajęć może się na nich zrelaksować, dużo nauczyć i odstresować. W aikido tak samo, jak w pozostałych sztukach walki w Katowicach przyznawane są stopnie i pasy. Można mieć jeden z dwóch kolorów pasów. Pierwszy to biały, a drugi czarny. Natomiast każde dziecko może liczyć na to, że otrzyma na zajęciach aikido specjalny kolorowy pas. Jeżeli aikido Cię zainteresowało, to jak najszybciej skontaktuj się ze szkołą sztuk walki w Katowicach!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Karate, czy aikido – jakie zajęcia sportowe dla dzieci w Katowicach?
8 czerwca 2023

Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy karate a aikido w Katowicach? Aikido to sztuka walki wręcz mistrza Ueshiba. Nazwa tej sztuki walki pochodzi od kilku słów. Pierwsze z nich to ai, czyli harmonia, bycie w zgodzie ze sobą. Drugie słowa to ki oznaczające energię wewnętrzną. A do znaczy droga życiowa. Chcesz się dowiedzieć więcej o […]

Czytaj więcej
Pokaz Aikido w Katowicach 03.06.2023
2 czerwca 2023

Zapraszamy na pokaz naszego klubu w sobotę 03.06.2023 Miejsce: Festyn Rodzinny na ulicy Paderewskiego 46, przed szkołą podstawową nr 12 Godzina: 12:40 Wstęp na festyn jest wolny, będzie tam dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Cały festyn jest w godzinach od 10 do 14:30. ZAPRASZAMY !!! Shudokan Aikido Katowice

Czytaj więcej
Jakie są techniki aikido?
19 maja 2023

Aikido jest tradycyjną sztuką walki. Łącznie łączy w sobie aż dziesięć tysięcy technik samoobrony. Zasady aikido pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Najważniejsze jest to, że nie jest to rodzaj rywalizacji sportowej. To nie odstraszyło ludzi i uczestników zajęć aikido na świecie jest coraz więcej. Dowiedz się, jakie techniki aikido są stosowane do dzisiaj. […]

Czytaj więcej