Aikido – jakie są jego cechy?

Dzisiejsze czasy są takie, że naprawdę trudno jest znaleźć czas na odpoczynek i pozbycie się codziennego stresu, napięcia. Coś takiego, jak czas dla siebie praktycznie nie istnieje. Cierpi na tym zarówno ciało, jak i dusza. Złapanie oddechu jest czymś niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania i do dobrego samopoczucia. Może pora to zmienić? Zrobić coś dla siebie i zacząć na przykład trenować sztuki walki aikido w Katowicach? Zobacz, z czym to się wiąże.

Czym jest aikido?

To japońska sztuka walki. Łączy ona w sobie rekreację i sposób na to, żeby zatroszczyć się o swoje zdrowie. Wiele szkół w Polsce organizuje bardzo ciekawe zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Jednym z takich miejsc jest szkoła sztuk walki w Katowicach.

Aikido to samoobrona, a nie atak

Jak już wspomnieliśmy sztuka walki aikido wywodzi się z Japonii. Jej zadaniem jest połączenie ze sobą ciała i umysłu. Jednak musisz mieć na uwadze fakt, że aikido to nie kolejnym standardowym systemem sztuk walki. To bardziej obrona, niż atak. Zajęcia aikido w Katowicach w większym stopniu polegają na odpieraniu ciosów niż na atakowaniu przeciwnika. Przemoc nie jest tutaj mile widziana. Aikido jest przede wszystkim bardzo dobrym sposobem na skuteczną samoobronę.

Aikido jest bezpieczne

Podczas walki wykorzystuje się siłę przeciwnika przeciwko niemu. Uczestnicy zajęć mogą się przy okazji nauczyć bezpiecznego operowania nożami, kijami lub mieczami. Oczywiście sposób prowadzenia zajęć i wykonywane na nich czynności zawsze się bardzo dobrze dopasowane do wieku i możliwości uczestników. Dlatego nie musisz się obawiać tego, że gdy Twoje dziecko wybierze się na zajęcia aikido w Katowicach, co wróci z nich pokaleczone lub skrzywdzi inną osobę. Nie ma takiej opcji, bo nad bezpieczeństwem każdego uczestnika przez cały czas czuwa doświadczony instruktor aikido.

Aikido to system filozoficzny

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że nie aikido kieruje się pewnego rodzaju filozofią. Chodzi nam tutaj o to, że celem zajęć dla dzieci i młodzieży w Katowicach jest rozwijanie ciała i umysłu. Każdy uczestnik tego rodzaju zajęć może się na nich zrelaksować, dużo nauczyć i odstresować. W aikido tak samo, jak w pozostałych sztukach walki w Katowicach przyznawane są stopnie i pasy. Można mieć jeden z dwóch kolorów pasów. Pierwszy to biały, a drugi czarny. Natomiast każde dziecko może liczyć na to, że otrzyma na zajęciach aikido specjalny kolorowy pas. Jeżeli aikido Cię zainteresowało, to jak najszybciej skontaktuj się ze szkołą sztuk walki w Katowicach!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Aikido a samoobrona: mit czy fakt?
28 maja 2024

Aikido, japońska sztuka walki stworzona przez Morihei Ueshibę, jest często postrzegana przez pryzmat swojej filozofii harmonii i pokoju. Jak aikido wypada, gdy mówimy o samoobronie? Czy jest to skuteczny system obrony przed realnym zagrożeniem, czy też jest bardziej filozoficzną praktyką ruchową? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Filozofia Aikido Na początek warto zrozumieć filozoficzne podstawy aikido. […]

Czytaj więcej
Odkrywanie Aikido. Czyli sztuka harmonii w ruchu
17 maja 2024

W dzisiejszym świecie, w którym często spotykamy się z agresją i konfliktami, poszukiwanie równowagi i harmonii staje się coraz bardziej istotne. Aikido, japońska sztuka walki, oferuje nie tylko techniki samoobrony, ale także głębsze spojrzenie na naturę konfliktu i sposoby jego rozwiązania. W tym artykule odkryjemy tajniki aikido i jego korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. […]

Czytaj więcej
Gotowi na pierwszy trening Aikido? Przewodnik dla Początkujących
24 kwietnia 2024

Aikido, sztuka walki wywodząca się z Japonii, oferuje nie tylko techniki samoobrony, ale również rozwój duchowy i fizyczny. Dla tych, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem treningów aikido, przygotowanie się odpowiednio może być kluczem do początku owocnej przygody. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej się przygotować do pierwszego treningu. 1. Zdobądź wygodny strój do ćwiczeń Na pierwszym […]

Czytaj więcej