Aikido – czy to odpowiednie zajęcia sportowe dla dzieci?

Aikido Katowice dla dzieci. Dlaczego (i od kiedy) warto zapisać na nie dziecko? Zajęcia dla dzieci aikido to treningi sztuki walki. Instruktorzy czasami łączą je z różnego rodzaju grami i zabawami. To sprawia, że zajęcia sportowe są jeszcze bardziej atrakcyjne dla dzieci. Aikido Katowice tworzy pewność siebie dzieciaków, uczy wykonywania precyzyjnych ruchów. To wszystko bardzo pozytywnie wpływa na ogólny rozwój dziecka.

Co to jest aikido dla dzieci?

Klub sportowy w Katowicach prowadzący zajęcia z aikido, oferuje wiele ciekawych atrakcji. Warto wiedzieć, że ta sztuka walki polega przede wszystkim na tym, aby wykorzystywać siłę przeciwnika. Właśnie to powoduje, że dzieci na tych zajęciach sportowych w Katowicach mogą ćwiczyć koordynację ruchową i uczyć się koncentracji na wykonywanych ruchach. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że w sztuce walki aikido obowiązuje specjalna etykieta. W praktyce oznacza to, że dzieciaki mają dużo szacunku do instruktora i do siebie nawzajem. Zajęcia sportowe dla dzieci to okazja do tego, aby zatroszczyć się o ich zdrowie oraz o ogólną kondycję fizyczną. To również sposób na zatroszczenie się o rozwój osobisty malucha i budowanie w nim pozytywnych nawyków.

Dla jakich dzieci zajęcia sportowe aikido będą najlepszym wyborem?

Aikido to zajęcia sportowe dla dzieci, które są bardzo energiczne i trudno jest im usiedzieć na miejscu. Aikido jest sportowe dosyć wymagającym, więc będą miały okazję do spalenia trochę kalorii. Te zajęcia serdecznie polecamy również dla tych wszystkich dzieciaków, które nie mają dobrego kontaktu z rówieśnikami, wstydzą się i nie wierzą w siebie. Sztuki walki zawsze doskonale sobie z tym radzą. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że aikido jest bardzo skuteczne w przełamywaniu różnego rodzaju barier psychicznych. Mamy tutaj na myśli między innymi niepewność, czy nieśmiałość. To naturalne, że nie każdy dzieciak ma w sobie naturalną pewność siebie, jednak z czasem bez większych problemów można ją w nim rozwinąć.

Od kiedy dziecko może trenować aikido?

Zajęcia sportowe aikido w Katowicach są dostępne dla dzieci już po ukończeniu przez nie piątego roku życia. Jednak jest to bardzo indywidualna sprawa. Wiadomo, że każdy maluch rozwija się we własnym, indywidualnym tempie i nie należy niczego przyspieszać. Jedne dzieci są gotowe do trenowania aikido już w wieku czterech lat, a inne muszą poczekać do szóstego roku życia. Wszystko w swoim czasie!

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Zajęcia sportowe dla młodzieży Katowice – co wybrać?
20 stycznia 2023

Zajęcia sportowe w Katowicach to dla dzieci wspaniała zabawa oraz okazja do poprawienia kondycji fizycznej. Tego rodzaju zajęcia mogą być również bardzo pomocne w kształtowaniu charakteru. Młodzież może się na nich nauczyć: dyscypliny, wytrwałości, koncentracji oraz pracy nad sobą. Nastolatkom, które chodzą na tego rodzaju zajęcia, obecność na nich pomoże w przełamywaniu własnych słabości. Podpowiemy […]

Czytaj więcej
Aikido w Katowicach przez ferie
16 stycznia 2023

Zapraszamy w czasie ferii (16-29.01.2023) na zajęcia Aikido w naszym klubie Dzieci od 6 do 15 roku życia na godzinę 18:00 Dorośli od 16 roku życia na godzinę 19:00 Treningi jak zawsze w poniedziałki i środy.

Czytaj więcej
Czy warto zapisać dziecko na aikido w Katowicach?
10 stycznia 2023

Dlaczego już teraz musisz zapisać dziecko na aikido? Podobno jest to sport walki, ale… bez walki. Dlatego, że na zajęciach liczy się nie tylko siła fizyczna, ale również szybkość i precyzja ruchów. Aikido dziecko może trenować profesjonalnie, ale również rekreacyjnie. Może się ono stać jego ulubionym hobby. Aikido pomoże Twojemu maluchowi w utrzymaniu odpowiedniego zdrowia […]

Czytaj więcej