Sztuki walki Katowice – dla dzieci w jakim wieku?

Gdy wybierasz zajęcia sportowe dla dziecka w Katowicach, to powinieneś wziąć pod uwagę różne parametry, które przemawiają za konkretną formą rekreacji. Natomiast, jeżeli szukasz ciekawych zajęć sportowych dla dzieci, to zależy Ci na tym, aby Twój maluch wyniósł z nich rzeczywiste korzyści. Możemy do nich zaliczyć na przykład poprawę ogólnej kondycji fizycznej, samopoczucia psychicznego oraz zawarcie nowych relacji z pozostałymi maluchami.

Co jest najważniejsze w zajęciach sportowych?

Warto wspomnieć jeszcze o tym, że aikido w Katowicach wspiera nie tylko koordynację ruchową u dziecka, ale również uczy współpracy w grupie. jednak, aby te wszystkie korzyści mogły się pojawić, to konieczne jest spełnienie jednego warunku. Twoje dziecko musi lubić zajęcia sportowe. Inaczej nie będzie na nie chętnie chodziło i tym samym zmarnuje swój talent.

Przypomnij sobie, ile razy Ty sam jako osoba dorosła nie chciałeś gdzieś iść i czegoś robić, a okoliczności życiowe Cię do tego zmusiły. Pewnie niezbyt dobrze się z tym czułeś, prawda? Dlatego nie rób czegoś takiego swojemu własnemu dziecku. Jeżeli dany rodzaj aktywności fizycznej zupełnie go nie interesuje, to odpuść i szukajcie dalej. Mamy nadzieję, że w końcu Twój maluch odnajdzie własną drogę życiową.

Kiedy możesz zapisać dziecko na zajęcia sportowe z aikido?

  • Naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dziecko rozpoczęło treningi aikido w wieku czterech lat. Zajęcia z tej sztuki walki często prowadzi się już w grupach przedszkolnych.
  • Przedszkolak nie skoncentruje się na takich zajęciach sportowych w Katowicach na dłużej niż 30 minut, ale to mu w zupełności wystarczy.
  • Treningi aikido dla przedszkolaków najczęściej odbywają się najczęściej tylko raz w ciągu tygodnia.
  • Zawierają one ćwiczenia fizyczne, których celem jest lepszy rozwój ruchowy malucha. Dzieci kochają poruszać się i być przez cały czas w trybie aktywnym. Dlatego zajęcia sportowe w Katowicach powinny im to umożliwiać.

Zajęcia aikido obejmują również między innymi zabawy ruchowe z elementami tej sztuki walki. Techniki i poziom zajęć powinien być oczywiście dopasowany do wieku i możliwości jego uczestników. Dziecko w wieku przedszkolnym dopiero uczy się rozpoznawać podstawowe komendy w języku polskim. Na takich zajęciach sportowych może się na przykład dowiedzieć, czym jest aikido, skąd pochodzi. Ważne jest również wytłumaczenie maluchom, jak powinny zachowywać się na treningu, jak rozmawiać z instruktorem i współpracować z pozostałymi maluchami.

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Nabór na Aikido od 04.09.2023
1 września 2023

Zapisanie się na zajęcia z Aikido może być dobrym pomysłem z wielu powodów. Oto kilka argumentów, które mogą Cię przekonać: Warto zaznaczyć, że Aikido to sztuka walki oparta na zasadach samoobrony i neutralizacji ataków, więc nie jest to forma walki agresywnej. Jeśli jesteś zainteresowany tymi aspektami i jesteś otwarty na rozwijanie się zarówno fizycznie, jak […]

Czytaj więcej
Treningi w Sierpniu 2023
7 sierpnia 2023

Z powodu małej frekwencji na zajęciach, z powodu licznych wyjazdów naszych uczniów na urlopy, część treningów jest łączona lub nawet odwoływana. Proszę dzwonić wcześniej i pytać czy w danym dniu jest trening na podana godzinę. Przepraszamy za kłopot.

Czytaj więcej
Aikido w Katowicach przez Wakacje 2023
26 czerwca 2023

W okresie wakacyjnym między 26 czerwca a 30 sierpnia, obowiązuje grafik zajęć wakacyjny: 18:00-19:00 Juniorzy i Kadeci (6-15 lat) 19:00-20:00 Dorośli (16 lat +) Zapraszamy nowe osoby.

Czytaj więcej