Jakie są korzyści wynikające z treningu aikido?

Zajęcia sportowe z aikido niosą ze sobą bardzo wiele korzyści. Mamy tutaj na myśli zarówno te fizyczne, jak i psychiczne. To uniwersalna sztuka walki. Dlatego na zajęciach możesz spotkać osoby w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Aby trenować aikido nie musisz mieć kondycji sportowca. Wystarczy, że się na nie zapiszesz i zwyczajnie zaczniesz coś robić w tym kierunku.

Czy aikido jest sztuką walki?

Jeżeli chcesz zrozumieć, czym jest aikido i jakie pociąga za sobą korzyści, to najpierw musisz zrozumieć, czym jest ta tradycyjna sztuka walki wywodząca się z Japonii. Chociaż przez większość osób, które nie miały z nią wcześniej żadnej styczności, jest ona uznawana za metodę na nauczenie się samoobrony, to nie jest do końca zgodne z prawdą. Musimy tutaj bardzo mocno zaznaczyć, że aikido jest rodzajem Budō (jap. 武道 budō – droga walki, sztuka wojny). Słowo „do” w języku japońskim znaczy to samo co chińskie słowo „tao”, czyli drogę do zrozumienia, samodoskonalenia. W praktyce oznacza to, że każdy, kto zaczął trenować aikido powinien robić to do końca życia.

Jakie są zalety trenowania aikido w Katowicach?

Zajęcia sportowe w Katowicach z aikido pomogą Ci między innymi w:

  • poprawieniu Twojej ogólnej kondycji fizycznej;
  •  nauczeniu się rozluźniać nadmiernie napięte mięśnie i jak sprawić, aby stały się one bardziej elastyczne.

Właśnie z tego względu niektóre ośrodki oferują zajęcia z aikido dla osób z niepełnosprawnościami. Wielu ludzi, którzy ciepią na zaburzenia funkcjonowania układu neurologicznego zmaga się ze spastyką, czyli nadmiernym napięciem mięśniowym. Zajęcia sportowe z aikido mogą być pomocne również w takich sytuacjach.

Warto tutaj również wspomnieć o tym, że ludzkie ciało uczy się czerpać korzyści zarówno z rozluźnionych mięśni, jak i z tych, które poddawane są ciągłym skurczom. Bardzo wiele ćwiczeń fizycznych, takich jak na przykład podnoszenie ciężarów, koncentruje się wyłącznie na prostym zwiększaniu siły mięśniowym. Poszczególne mięśnie lub określone grupy mięśniowe intensywnie ćwiczy się specjalnie po to, żeby zwiększyć ich masę i objętość.

Niewiele to da, jeżeli jednocześnie nie zaczniesz trenować aikido w Katowicach i nie zadbasz o ruch oraz koordynację całego ciała. Im większe i bardziej rozwinięte będziesz miał mięśnie tym paradoksalnie bardziej będziesz szkodził własnemu ciału. Jak to jest możliwe? Przy intensywnych treningach na siłowni nie zyskasz nic więcej, jak nadmierne obciążenie stawów. Dlatego już dziś koniecznie wybierz zajęcia aikido w Katowicach i rozwijaj ciało w wielu aspektach.

Pierwszy trening za darmo!

Sprawdź

Ostatnie newsy

Obóz Lato 2024
21 lutego 2024

Opis obozu i atrakcji Obóz sportowo – rekreacyjny Miejsce: Międzybrodzie Żywieckie ośrodek RELAKS Data: 14-23 lipca 2024 ( 10 dni ) rok temu było tylko 8 dni. Cena: 2299 zł (zadatek 500 zł do 28.02) gwarancja miejsca W tym roku planujemy wybrać się tam gdzie rok temu, czyli do Międzybrodzia Żywieckiego, lecz tym razem jedziemy […]

Czytaj więcej
Sztuka Aikido w Codziennym Życiu: Techniki Samoobrony i Ich Zastosowanie
7 lutego 2024

Sztuka aikido to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale również filozofia życia. Jej korzenie sięgają starożytnej Japonii, gdzie Morihei Ueshiba stworzył tę sztukę walki jako sposób na harmonijne rozwiązanie konfliktów. Dzisiaj aikido jest praktykowane na całym świecie, nie tylko przez pasjonatów sztuk walki, ale także przez osoby poszukujące narzędzi do radzenia sobie ze stresem, poprawy […]

Czytaj więcej
Treningi w czasie Ferii Zimowych
26 stycznia 2024

Zapraszamy na zajęcia Aikido w czasie ferii, dla Nowych osób 2 Treningi GRATIS w czasie ferii !!! Zmiana grafiku zajęć podczas ferii zimowych 29.01-07.02 Juniorzy i Kadeci na godzinę 18.00 do 19.00 Dorośli 19:00 do 20:00

Czytaj więcej